Cep telefonu markaları arasında yenilikçi ve öncü olan iphone kendine özgü işletim sistemi ile tanınmaktadır. Diğer tüm markalardan farklı çalışan iphone kullanımı da diğer telefonlardan farklıdır. Prestijli markaya sahip olanlar farklı özelliklerle karşılaşmaktadır. Marka tarafından her geçen gün yeni bir teknoloji ile farklı modeller sunulmaktadır.

Ne İşe Yarar

Modellerin sunmuş olduğu farklı özellikler içerisinde iphone konuşurken ses kaydı alması da bulunmaktadır. Bir uygulama yardımıyla kolayca ses kaydı alınabilmektedir. Önemli görüşmeler yapılırken not alma gibi imkanlar bulunmadığında avantaj sağlamaktadır. Daha sonra dikte etmek amacıyla ses kaydı almak kolaydır.

Kayıt sayısında belli bir sınırlama yoktur. İstenilen sayıda kayıt alabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede önemli iş görüşmeleri, özel konuşmalar kayıt altına alınabilmektedir. Daha sonra tekrar dinleme, düzenleme gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Ses Kaydı Almak İçin

App Store üzeinden indirilme imkanı bulunan call recorder sayesinde istenilen uzunlukta ses kaydı almak mümkündür. Uygulama kullanıcılar için ücretsiz olarak sunulmaktadır. Türkçe dahil olmak üzere 5 farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Uygulama sayesinde yapılan aramalarda ve gelen tüm çağrılarda ses kaydı alınabilmektedir. Önceden alınmış olan iphone ses kayıt istenildiği zaman tekrar dinlenebilmektedir.

Kolay kullanıma sahip uygulamada ses kaydı almak için görüşmeler uygulama üzerinden yapılmalıdır. Sonrasında konferans butonu işaretlendiğinde kayıt otomatik olarak başlayacaktır. Başarılı uygulama sayesinde konuşma bittiğinde ses kaydı otomatik olarak indirilmektedir. Sonrasında istenildiği zaman kaydı tekrar dinlemek mümkündür. Daha önceden alınmış iphone ses kayıtları tarih sırası gibi farklı şekillerde listelenerek kolaylıkla ulaşabilir.

İoss sistemine uyumlu olan yazılım sayesinde alınan kayıtlar e-posta ile farklı adreslere iletme özelliği de bulunmaktadır. İstenilen kayıtlar kolayca silinmektedir. Bir başkası tarafından görülmesi, silinmesi istenmeyen kayıtlar için koruma oluşturabilmektedir. Kayıtlar kilit altına alınarak başka kişilerin erişimi engellenebilmektedir.

İoss sisteminde çalışan ıphone kullanıcıları bu uygulama sayesinde konuşurken ses kaydı alabilmektedir. Alınan konuşma kayıtları saklanabilir ve e-posta aracılığı ile gönderme imkanı tanır. İstenilen uzunlukta ve sayıda kayıt yapmak mümkündür. İhtiyaç duyulmayan kayıtlar kolayca silinebilmektedir. Kolay kullanımı ve Türkçe dil seçeneği ile App Store üzerinden indirilmektedir.